Susumu RR0816P-4220-B-T5-61A
RR0816P-4220-B-T5-61A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-4220-B-T5-61A
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-4220-B-T5-61A.pdf
Availability of RR0816P-4220-B-T5-61A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-4220-B-T5-61A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-4220-B-T5-61A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-4220-B-T5-61A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10
SeriesRR
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-4220-B-T5-61A
Related LinksRR0816P-42, RR0816P-4220-B-T5-61A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-4220-B-T5-61A Details Description
Related parts for RR0816P-4220-B-T5-61A
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 15NS 28-DIP datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20QSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 10K 14TSSOP datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM TO220-6 datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.383 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf