Susumu RR0816P-4220-D-61A
RR0816P-4220-D-61A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-4220-D-61A
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-4220-D-61A.pdf
Availability of RR0816P-4220-D-61A
QUANTITY
RR0816P-4220-D-61A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-4220-D-61A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-4220-D-61A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-4220-D-61A
Related LinksRR0816P-4, RR0816P-4220-D-61A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-4220-D-61A Details Description
Related parts for RR0816P-4220-D-61A
THERMISTOR PTC 47 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 3POS .100 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 226 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
IC SERIALIZER 10-43MHZ 40WQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf