Susumu RR0816P-431-D
RR0816P-431-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-431-D
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-431-D.pdf
Availability of RR0816P-431-D
QUANTITY
RR0816P-431-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-431-D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-431-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-431-D
Related LinksRR0816, RR0816P-431-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-431-D Details Description
Related parts for RR0816P-431-D
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf