Susumu RR0816P-433-B-T5
RR0816P-433-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-433-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-433-B-T5.pdf
Availability of RR0816P-433-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-433-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-433-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR0816P-433-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-433-B-T5
Related LinksRR0816P-, RR0816P-433-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-433-B-T5 Details Description
Related parts for RR0816P-433-B-T5
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DAC 10BIT DUAL SPI/VREF 8SOIC datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL ST datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf