Susumu RR0816P-4420-D-63A
RR0816P-4420-D-63A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-4420-D-63A
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-4420-D-63A.pdf
Availability of RR0816P-4420-D-63A
QUANTITY
RR0816P-4420-D-63A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-4420-D-63A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-4420-D-63A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-4420-D-63A
Related LinksRR0816P-4, RR0816P-4420-D-63A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-4420-D-63A Details Description
Related parts for RR0816P-4420-D-63A
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
INSRT/EXTRCT PCB 1.55" .125" BLK datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20BGA datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 17.15MM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
ANTIQUE BRONZE MEDIUM HOOK datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.9446K OHM 3/4W 2512 datasheet.pdf