Susumu RR0816P-4750-B-T5-66A
RR0816P-4750-B-T5-66A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-4750-B-T5-66A
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-4750-B-T5-66A.pdf
Availability of RR0816P-4750-B-T5-66A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-4750-B-T5-66A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-4750-B-T5-66A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-4750-B-T5-66A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-4750-B-T5-66A
Related LinksRR0816P-47, RR0816P-4750-B-T5-66A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-4750-B-T5-66A Details Description
Related parts for RR0816P-4750-B-T5-66A
IC DAC 16BIT LC2MOS VOUT 28PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
LAMP INCAND S-6 CANDLEBRA 145V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf