Susumu RR0816P-5620-B-T5-73A
RR0816P-5620-B-T5-73A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-5620-B-T5-73A
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-5620-B-T5-73A.pdf
Availability of RR0816P-5620-B-T5-73A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-5620-B-T5-73A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-5620-B-T5-73A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-5620-B-T5-73A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-5620-B-T5-73A
Related LinksRR0816P-56, RR0816P-5620-B-T5-73A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-5620-B-T5-73A Details Description
Related parts for RR0816P-5620-B-T5-73A
IC PROGRAM 3.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A USP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 111PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FLANGE-SQUARE datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf