Susumu RR0816P-6651-D-80H
RR0816P-6651-D-80H picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-6651-D-80H
Brief Description
RES SMD 6.65KOHM 0.5% 1/16W 0603
Datasheet Download
RR0816P-6651-D-80H.pdf
Availability of RR0816P-6651-D-80H
QUANTITY
RR0816P-6651-D-80H Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-6651-D-80H
Internal Part NumberEIS-RR0816P-6651-D-80H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-6651-D-80H
Related LinksRR0816P-6, RR0816P-6651-D-80H Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-6651-D-80H Details Description
Related parts for RR0816P-6651-D-80H
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 3W RIGHT 6PVH 4COL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC-DC 8W 5V 1.6A MED datasheet.pdf