Susumu RR0816P-6980-D-82A
RR0816P-6980-D-82A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-6980-D-82A
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-6980-D-82A.pdf
Availability of RR0816P-6980-D-82A
QUANTITY
RR0816P-6980-D-82A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-6980-D-82A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-6980-D-82A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-6980-D-82A
Related LinksRR0816P-6, RR0816P-6980-D-82A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-6980-D-82A Details Description
Related parts for RR0816P-6980-D-82A
CONN RING 16-22 AWG #6 D-GRIP datasheet.pdf
IC RESET GEN 3.00V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLTGE 20-80VAC/DC datasheet.pdf
DRIVER SERVO 200V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22 OHM 14DIP datasheet.pdf