Susumu RR0816P-7320-D-84A
RR0816P-7320-D-84A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-7320-D-84A
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-7320-D-84A.pdf
Availability of RR0816P-7320-D-84A
QUANTITY
RR0816P-7320-D-84A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-7320-D-84A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-7320-D-84A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-7320-D-84A
Related LinksRR0816P-7, RR0816P-7320-D-84A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-7320-D-84A Details Description
Related parts for RR0816P-7320-D-84A
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 2POS OR datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.3W 2010 datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 32P 100MM datasheet.pdf