Susumu RR0816P-753-D
RR0816P-753-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-753-D
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-753-D.pdf
Availability of RR0816P-753-D
QUANTITY
RR0816P-753-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-753-D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-753-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-753-D
Related LinksRR0816, RR0816P-753-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-753-D Details Description
Related parts for RR0816P-753-D
TRIAC ALTERNISTOR 400V 25A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf