Susumu RR0816Q-11R5-D-07R
RR0816Q-11R5-D-07R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-11R5-D-07R
Brief Description
RES SMD 11.5 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-11R5-D-07R.pdf
Availability of RR0816Q-11R5-D-07R
QUANTITY
RR0816Q-11R5-D-07R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-11R5-D-07R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-11R5-D-07R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-11R5-D-07R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-11R5-D-07R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-11R5-D-07R Details Description
Related parts for RR0816Q-11R5-D-07R
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
SPP ZTL 6 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK COVER 7POS PRESS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4242-A datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf