Susumu RR0816Q-12R1-D-09R
RR0816Q-12R1-D-09R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-12R1-D-09R
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-12R1-D-09R.pdf
Availability of RR0816Q-12R1-D-09R
QUANTITY
RR0816Q-12R1-D-09R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-12R1-D-09R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-12R1-D-09R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-12R1-D-09R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-12R1-D-09R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-12R1-D-09R Details Description
Related parts for RR0816Q-12R1-D-09R
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 0.6A SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf