Susumu RR0816Q-13R7-D-14R
RR0816Q-13R7-D-14R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-13R7-D-14R
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-13R7-D-14R.pdf
Availability of RR0816Q-13R7-D-14R
QUANTITY
RR0816Q-13R7-D-14R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-13R7-D-14R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-13R7-D-14R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-13R7-D-14R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-13R7-D-14R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-13R7-D-14R Details Description
Related parts for RR0816Q-13R7-D-14R
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 14W datasheet.pdf
CONN HEADER PHD SIDE 18POS 2MM datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER SGL 8B 16SOIC datasheet.pdf
IC XMITTER UHF 16HVQFN datasheet.pdf
FERRITE CORE 3.5MM OD datasheet.pdf
LP 5.00/135/19 BK datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.45V 500MW DO5 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf