Susumu RR0816Q-17R4-D-24R
RR0816Q-17R4-D-24R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-17R4-D-24R
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-17R4-D-24R.pdf
Availability of RR0816Q-17R4-D-24R
QUANTITY
RR0816Q-17R4-D-24R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-17R4-D-24R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-17R4-D-24R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-17R4-D-24R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-17R4-D-24R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-17R4-D-24R Details Description
Related parts for RR0816Q-17R4-D-24R
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 200POS 8ROW RT ANG datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS92070-648 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP XP-E AMBER datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W SMBG datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K-EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
FUSE 700A 1000V 1BN/75 AR UC datasheet.pdf