Susumu RR0816Q-19R6-D-29R
RR0816Q-19R6-D-29R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-19R6-D-29R
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-19R6-D-29R.pdf
Availability of RR0816Q-19R6-D-29R
QUANTITY
RR0816Q-19R6-D-29R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-19R6-D-29R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-19R6-D-29R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-19R6-D-29R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-19R6-D-29R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-19R6-D-29R Details Description
Related parts for RR0816Q-19R6-D-29R
FILTER 3-TERM 35MHZ 2A SMD datasheet.pdf
SCREWDRIVER POZIDRIV #1 7.36" datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS 10ROW VERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 223POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 144LQF datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS datasheet.pdf