Susumu RR0816Q-24R9-D-39R
RR0816Q-24R9-D-39R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-24R9-D-39R
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-24R9-D-39R.pdf
Availability of RR0816Q-24R9-D-39R
QUANTITY
RR0816Q-24R9-D-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-24R9-D-39R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-24R9-D-39R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-24R9-D-39R
Related LinksRR0816Q-2, RR0816Q-24R9-D-39R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-24R9-D-39R Details Description
Related parts for RR0816Q-24R9-D-39R
JUMPER-H1506TR/A3048Y/X 10" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 415VAC datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
RES MF HV .25W 7.5M OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FILTER 16A datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN RECEPT 5.08 5POS KEY-X datasheet.pdf