Susumu RR0816Q-51R1-D-69R
RR0816Q-51R1-D-69R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-51R1-D-69R
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-51R1-D-69R.pdf
Availability of RR0816Q-51R1-D-69R
QUANTITY
RR0816Q-51R1-D-69R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-51R1-D-69R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-51R1-D-69R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-51R1-D-69R
Related LinksRR0816Q-5, RR0816Q-51R1-D-69R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-51R1-D-69R Details Description
Related parts for RR0816Q-51R1-D-69R
TRANS NPN DARL 50V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY TIME ANLG 10A 24-240V 8PIN datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 450MA 1.32 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 49DSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN TRT PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W CM datasheet.pdf