Susumu RR0816Q-68R1-D-81R
RR0816Q-68R1-D-81R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-68R1-D-81R
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-68R1-D-81R.pdf
Availability of RR0816Q-68R1-D-81R
QUANTITY
RR0816Q-68R1-D-81R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-68R1-D-81R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-68R1-D-81R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-68R1-D-81R
Related LinksRR0816Q-6, RR0816Q-68R1-D-81R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-68R1-D-81R Details Description
Related parts for RR0816Q-68R1-D-81R
IC REG DL BST/LINEAR SYNC 24VQFN datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC DAC DUAL 8BIT 3.3V 48-LQFP datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN JACKSCREW 4-40 1.178" datasheet.pdf