Susumu RR1220P-1270-B-M-T5
RR1220P-1270-B-M-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-1270-B-M-T5
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-1270-B-M-T5.pdf
Availability of RR1220P-1270-B-M-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-1270-B-M-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-1270-B-M-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-1270-B-M-T5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-1270-B-M-T5
Related LinksRR1220P-1, RR1220P-1270-B-M-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-1270-B-M-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-1270-B-M-T5
PCB COPPER CLAD POS 4.5X7"2 SIDE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 36.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
INDUCTOR/XFRMR datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
COAX CABLE-STANDARD P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.8A IPAK-4 datasheet.pdf