Susumu RR1220P-1333-B-M-T5
RR1220P-1333-B-M-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-1333-B-M-T5
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-1333-B-M-T5.pdf
Availability of RR1220P-1333-B-M-T5
QUANTITY
RR1220P-1333-B-M-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-1333-B-M-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-1333-B-M-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-1333-B-M-T5
Related LinksRR1220P-1, RR1220P-1333-B-M-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-1333-B-M-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-1333-B-M-T5
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
WATER CONTACT INDICAT 12 INX180 datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 2.25"X0.5" datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 700MA 140 MOHM datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf