Susumu RR1220P-151-B-T5
RR1220P-151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-151-B-T5
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-151-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-151-B-T5
QUANTITY
RR1220P-151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-151-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-151-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-151-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-151-B-T5
CONN SPRING 10POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC PWR MGMT W/11 LDO REG 209BGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf