Susumu RR1220P-153-D
RR1220P-153-D picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-153-D
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-153-D.pdf
Availability of RR1220P-153-D
QUANTITY
RR1220P-153-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-153-D
Internal Part NumberEIS-RR1220P-153-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-153-D
Related LinksRR1220, RR1220P-153-D Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-153-D Details Description
Related parts for RR1220P-153-D
MOSFET N-CH 30V 91A DPAK datasheet.pdf
RES 25 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP4T 300MA 125V datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 622MBPS datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES 2 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SHEET FABRIC 38.1MM SQ 100/PK datasheet.pdf