Susumu RR1220P-153-D
RR1220P-153-D picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-153-D
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-153-D.pdf
Availability of RR1220P-153-D
QUANTITY
RR1220P-153-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-153-D
Internal Part NumberEIS-RR1220P-153-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-153-D
Related LinksRR1220, RR1220P-153-D Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-153-D Details Description
Related parts for RR1220P-153-D
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 24TSSOP datasheet.pdf
TAPE VINYL 2" X 36YD GRN datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SOT23 datasheet.pdf
VARNISHED CAMBRIC 1"X36YD datasheet.pdf