Susumu RR1220P-201-B-T5
RR1220P-201-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-201-B-T5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-201-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-201-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-201-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-201-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-201-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-201-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-201-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-201-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-201-B-T5
LABEL PANJACK DM WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 24-SSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 259MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG RED 25' datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
XDSL8 DS TIP 1.5X 2.9MM L datasheet.pdf