Susumu RR1220P-223-B-T5
RR1220P-223-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-223-B-T5
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-223-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-223-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-223-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-223-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-223-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-223-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-223-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-223-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-223-B-T5
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 SOT23-6 datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 3A TO-PMOD-7 datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf