Susumu RR1220P-2493-B-M-T5
RR1220P-2493-B-M-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-2493-B-M-T5
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-2493-B-M-T5.pdf
Availability of RR1220P-2493-B-M-T5
QUANTITY
RR1220P-2493-B-M-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-2493-B-M-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-2493-B-M-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-2493-B-M-T5
Related LinksRR1220P-2, RR1220P-2493-B-M-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-2493-B-M-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-2493-B-M-T5
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
POE GIGA-MCBASIC, 2TX/SSLX-SM155 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CB BTS FT 14 ASY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf