Susumu RR1220P-333-B-T5
RR1220P-333-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-333-B-T5
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-333-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-333-B-T5
QUANTITY
RR1220P-333-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-333-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-333-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-333-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-333-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-333-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-333-B-T5
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf