Susumu RR1220P-3573-D-M
RR1220P-3573-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-3573-D-M
Brief Description
RES SMD 357K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-3573-D-M.pdf
Availability of RR1220P-3573-D-M
QUANTITY
RR1220P-3573-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-3573-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-3573-D-M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-3573-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-3573-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-3573-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-3573-D-M
CONN HEADER 60POS 2MM W/EJECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 6TDFN datasheet.pdf
HOLDER KIT datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf