Susumu RR1220P-393-B-T5
RR1220P-393-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-393-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-393-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-393-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-393-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-393-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-393-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-393-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-393-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-393-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-393-B-T5
IC OPAMP VFB 400MHZ 8SON datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 200MHZ 408TBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 149 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 20POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
THERMOSTAT 110 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 9POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf