Susumu RR1220P-4220-D-M
RR1220P-4220-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-4220-D-M
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-4220-D-M.pdf
Availability of RR1220P-4220-D-M
QUANTITY
RR1220P-4220-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-4220-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-4220-D-M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-4220-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-4220-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-4220-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-4220-D-M
HEADER OPEN .018"DIA .300 6POS datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 16-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-48" YLLW/GREEN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 24W datasheet.pdf
P.C.MT BLK(110134-0002) datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 25 V datasheet.pdf