Susumu RR1220P-432-B-T5
RR1220P-432-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-432-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-432-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-432-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR1220P-432-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-432-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-432-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-432-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-432-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-432-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-432-B-T5
FLEX CABLE - AFF14A/AF14/AFF14A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
A-259X (190340042) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 6-SO 4 LEAD datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf