Susumu RR1220P-5901-D-M
RR1220P-5901-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-5901-D-M
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-5901-D-M.pdf
Availability of RR1220P-5901-D-M
QUANTITY
RR1220P-5901-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-5901-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-5901-D-M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-5901-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-5901-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-5901-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-5901-D-M
FIXED IND 2.2UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 1-8 16SOP datasheet.pdf
KIT 10EA 15 POPULAR TRANSISITORS datasheet.pdf
IC OCTAL TTL-ECL XLATR 24-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 15MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
SOCKET FOR HI RES SMART SWITCH datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 20 INCH datasheet.pdf