Susumu RR1220P-753-D
RR1220P-753-D picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-753-D
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-753-D.pdf
Availability of RR1220P-753-D
QUANTITY
RR1220P-753-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-753-D
Internal Part NumberEIS-RR1220P-753-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-753-D
Related LinksRR1220, RR1220P-753-D Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-753-D Details Description
Related parts for RR1220P-753-D
RECT BRIDGE 35A 800V WIRE LEADS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT ADHESIVE 1/4" datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.25A 63VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf