Susumu RR1220Q-31R6-D-M
RR1220Q-31R6-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220Q-31R6-D-M
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220Q-31R6-D-M.pdf
Availability of RR1220Q-31R6-D-M
QUANTITY
RR1220Q-31R6-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220Q-31R6-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220Q-31R6-D-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220Q-31R6-D-M
Related LinksRR1220Q-, RR1220Q-31R6-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220Q-31R6-D-M Details Description
Related parts for RR1220Q-31R6-D-M
BOX PLASTIC BLUE 4.33"L X 3.16"W datasheet.pdf
TERM BLOCK 18-6AWG DOVETAIL BASE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf