Susumu RR1220Q-33R2-D-M
RR1220Q-33R2-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220Q-33R2-D-M
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220Q-33R2-D-M.pdf
Availability of RR1220Q-33R2-D-M
QUANTITY
RR1220Q-33R2-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220Q-33R2-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220Q-33R2-D-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220Q-33R2-D-M
Related LinksRR1220Q-, RR1220Q-33R2-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220Q-33R2-D-M Details Description
Related parts for RR1220Q-33R2-D-M
RES 2.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SSD 32GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
22 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf