Sullins Connector Solutions RSA30DTKH
RSA30DTKH picture photo
Mfg. Part Number
RSA30DTKH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD
Datasheet Download
RSA30DTKH.pdf
Availability of RSA30DTKH
QUANTITY
RSA30DTKH Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA30DTKH
Internal Part NumberEIS-RSA30DTKH
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA30DTKH
Related LinksRSA3, RSA30DTKH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA30DTKH Details Description
Related parts for RSA30DTKH
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A SOT25 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 26AWG 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf