Sullins Connector Solutions RSA50DTBT-S664
RSA50DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RSA50DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RSA50DTBT-S664.pdf
Availability of RSA50DTBT-S664
QUANTITY
RSA50DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA50DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-RSA50DTBT-S664
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA50DTBT-S664
Related LinksRSA50DT, RSA50DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA50DTBT-S664 Details Description
Related parts for RSA50DTBT-S664
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA datasheet.pdf
ITNB PULSE TRANSFORMER THT 0.1A datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf