Sullins Connector Solutions RSC12DRTH-S13
RSC12DRTH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RSC12DRTH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RSC12DRTH-S13.pdf
Availability of RSC12DRTH-S13
QUANTITY
RSC12DRTH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC12DRTH-S13
Internal Part NumberEIS-RSC12DRTH-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC12DRTH-S13
Related LinksRSC12D, RSC12DRTH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC12DRTH-S13 Details Description
Related parts for RSC12DRTH-S13
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR GEN PURP 0.040" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 130PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.755" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
DSUB MA CR CON AWG20-24 PL3 LOOS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
BODY PLUG BLK 0.630" ELASTOMER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf