Sullins Connector Solutions RSC15DREH-S13
RSC15DREH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RSC15DREH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RSC15DREH-S13.pdf
Availability of RSC15DREH-S13
QUANTITY
RSC15DREH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC15DREH-S13
Internal Part NumberEIS-RSC15DREH-S13
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC15DREH-S13
Related LinksRSC15D, RSC15DREH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC15DREH-S13 Details Description
Related parts for RSC15DREH-S13
RES 13 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 48SSOP datasheet.pdf
RES 42.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
DIODE RECT ULT FAST REC A-PKG datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
OSC TCXO 32.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf