Sullins Connector Solutions RSC18DRYN-S734
RSC18DRYN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RSC18DRYN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
RSC18DRYN-S734.pdf
Availability of RSC18DRYN-S734
QUANTITY
RSC18DRYN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC18DRYN-S734
Internal Part NumberEIS-RSC18DRYN-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row18
Number of Positions36
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC18DRYN-S734
Related LinksRSC18DR, RSC18DRYN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC18DRYN-S734 Details Description
Related parts for RSC18DRYN-S734
Crystal 12.000393MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC 20BIT LATCHES 56-SSOP datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 355MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
SMA BH JCK-STRT PLG RG-174 48" datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf