Sullins Connector Solutions RSC22DTEI
RSC22DTEI picture photo
Mfg. Part Number
RSC22DTEI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET
Datasheet Download
RSC22DTEI.pdf
Availability of RSC22DTEI
QUANTITY
RSC22DTEI Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC22DTEI
Internal Part NumberEIS-RSC22DTEI
Series-
PackagingTube
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC22DTEI
Related LinksRSC2, RSC22DTEI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC22DTEI Details Description
Related parts for RSC22DTEI
IC CONV PENTIUM II 7-UTHINP datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 130K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-36V 24VOUT datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
ACCY DATALAMP HOLDER 3/8 SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf