Rohm Semiconductor RSD200N10TL
RSD200N10TL picture photo
Mfg. Part Number
RSD200N10TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 20A CPT3
Datasheet Download
RSD200N10TL.pdf
Availability of RSD200N10TL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RSD200N10TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RSD200N10TL
Internal Part NumberEIS-RSD200N10TL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECOMOS™ Series MOSFETs
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C20A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs52 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs48.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2200pF @ 25V
Power - Max20W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageCPT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSD200N10TL
Related LinksRSD20, RSD200N10TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RSD200N10TL Details Description
Related parts for RSD200N10TL
CONN HEADER 50POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN ADAPT TNC PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SENSOR RETROREFLECT NPN M12 PLAS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
STRG CNTNR 17X13X8-3/4 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 650MHZ 48VQFN datasheet.pdf