TDK-Lambda Americas, Inc. RSEL-2001W
RSEL-2001W picture photo
Mfg. Part Number
RSEL-2001W
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
EMI FILTER 250VAC 1A WIRE TERM
Datasheet Download
RSEL-2001W.pdf
Availability of RSEL-2001W
QUANTITY
RSEL-2001W Order Process
Ship out your order
Specifications of RSEL-2001W
Internal Part NumberEIS-RSEL-2001W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesRSEL
Filter TypeSingle Phase
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC250V
Current1A
Frequency - Operating-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleWire Leads
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsCSA, EN, UL
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSEL-2001W
Related LinksRSEL-, RSEL-2001W Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
RSEL-2001W Details Description
Related parts for RSEL-2001W
INDUCT ARRAY 2 COIL 600NH SMD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION CLC006 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE DVR LOW DUAL 4A HS 8MLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-4812-A datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.0X2.5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf