Yageo RSF100JB-73-30K
RSF100JB-73-30K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-30K
Brief Description
RES 30K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-30K.pdf
Availability of RSF100JB-73-30K
QUANTITY
RSF100JB-73-30K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-30K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-30K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-30K
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-30K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-30K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-30K
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 10MM VERT GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
MASONRY PUSH MT. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SNAP SPDT datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 65MA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V 5% BP 1210 datasheet.pdf