Yageo RSF100JB-73-33R
RSF100JB-73-33R picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-33R
Brief Description
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-33R.pdf
Availability of RSF100JB-73-33R
QUANTITY
RSF100JB-73-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-33R
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-33R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-33R
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-33R Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-33R Details Description
Related parts for RSF100JB-73-33R
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TXRX OPT SM SONET OC3/SDH 2X5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf