Yageo RSF100JB-73-51R
RSF100JB-73-51R picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-51R
Brief Description
RES 51 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-51R.pdf
Availability of RSF100JB-73-51R
QUANTITY
RSF100JB-73-51R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-51R
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-51R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-51R
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-51R Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-51R Details Description
Related parts for RSF100JB-73-51R
IC LATCH TRANSP OCTAL D 20-DIP datasheet.pdf
CORD COIL SGL END 8-8 SILVER 10' datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.4V 3-USP datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
TAPE CLR ESD 2"X72YD 3" PPR CR datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT M-F datasheet.pdf