Yageo RSF100JB-73-820K
RSF100JB-73-820K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-820K
Brief Description
RES 820K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-820K.pdf
Availability of RSF100JB-73-820K
QUANTITY
RSF100JB-73-820K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-820K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-820K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-820K
Related LinksRSF100JB, RSF100JB-73-820K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-820K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-820K
CABLE ASSY R/A 3.5MM STEREO 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 8POS .050" T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 50K 16UTQFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
07 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
470UF 16V 8X11,5 datasheet.pdf