Yageo RSF100JB-73-82K
RSF100JB-73-82K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-82K
Brief Description
RES 82K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-82K.pdf
Availability of RSF100JB-73-82K
QUANTITY
RSF100JB-73-82K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-82K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-82K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-82K
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-82K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-82K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-82K
BRAID TIN COPPER FLAT 3/4" 100' datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 400V 120MA 4SMT datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 3/4 X 1.45" datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X12-3/4X1-1/4 datasheet.pdf
IC COMPARATOR GP QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES MF HV .25W 330K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf