Yageo RSF100JB-73-9R1
RSF100JB-73-9R1 picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-9R1
Brief Description
RES 9.1 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-9R1.pdf
Availability of RSF100JB-73-9R1
QUANTITY
RSF100JB-73-9R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-9R1
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-9R1
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-9R1
Related LinksRSF100J, RSF100JB-73-9R1 Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-9R1 Details Description
Related parts for RSF100JB-73-9R1
CABLE 25COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.71"LX3.7"W datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/RED datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
33 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP LEFT datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES 22 OHM 32LBGA datasheet.pdf